ÖBÜ

_MG_2695_rsz_rsz

Artık bakıma ihtiyacı olan yakınlarınızı emanet edebileceğiniz güvenli bir adres var

En son teknolojik altyapıyla donatılmış Urla Yaşam Özel Bakım Ünitesi’nde, sevgi ve şefkate dayalı hizmet anlayışıyla, misafirlerimizin ister belirli bir süre boyunca ister dönemsel ister sürekli olarak bakımını yapıyoruz. Artık tatile, iş seyahatine çıkarken gözünüz arkada, aklınız evinizde kalmayacak!

Urla Yaşam Özel Bakım Ünitesi, ülkemizin önemli toplumsal sorunlarından biri haline gelen kendi başına yaşamını idame ettiremeyen, ileri yaştaki kişilerin bakımına çözüm sunuyor. Ünite; alanında uzman hekim, hemşire, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve deneyimli yaşlı bakım elemanlarıyla 55 yaş üstü Alzheimer, Demans, Parkinson, Paralizi, Pleji gibi hastalıklara sahip; Dekübitis tanılı, kolostomili, ağız yoluyla gıda alamayan PEG’li ve nazogastrik sondalı veya ameliyat sonrası bakıma ihtiyaç duyan kişilerin bakımlarını yapıyor.

Altyapısı en son teknolojiye göre oluşturulan Özel Bakım Ünitesi, alanında örnek bir yapı oluşturuyor. Toplam 52 kişiye bakım hizmeti verebilen Ünite, 37 standart, 8 süit odadan oluşuyor. Tüm odalar gerektiği zaman bir yoğun bakım ünitesi işlevi üstlenebiliyor. Tüm odalarda yara yapmayan, özel üretilmiş ortopedik yataklar mevcut.

_MG_2690_rsz_rsz

Misafirlerimiz, 7 gün 24 saat uzmanların gözetiminde

Ünitede kalan misafirlerin odaları, sağlık personeli tarafından 24 saat kamera sistemiyle izleniyor. Aynı şekilde misafirlerin yakınları da kendilerine tahsis edilen özel şifreyle dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar diledikleri zaman yakınlarının durumunu internet üzerinden takip edebiliyor.

Her şeyde olduğu gibi beslenmeleri de itinalı

Ünitede kalan misafirlerin yemek servisi odalarına yapılıyor ve ihtiyacı olanların beslenmesine bakım asistanları destek veriyor.  Misafirlerin yemeklerini diledikleri zaman yiyebilmeleri amacıyla yemek servisleri soğumayan termal kaplarda yapılıyor.

Hastane atmosferinden uzak, evinizin konforunda

Geriatri alanında uzman sağlık ekibinin 7 gün 24 saat görev yaptığı Ünite; TV odası, dinlenme salonu ve oyun odası gibi ortak yaşam alanlarını da barındırıyor. Ünite, çağın en ileri tıbbi bakım ve hasta tedavi yöntemlerini hastane atmosferinden uzak, ev sıcaklığında ve üst düzey konforla sunuyor.

Tertemiz havası nedeniyle “Ege’nin akciğeri” olarak bilinen Urla’da kapılarını açan Ünite, misafirlerine doğanın içinde alternatif bir yaşam olanağı da tanıyor. Sosyal hizmet uzmanlarının kontrolünde düzenlenen, sıkmayan ve yormayan eğlendirici aktiviteler, küçük oyunlar ve hobi etkinlikleriyle canlı bir sosyal ortam yaratılarak, rehabilitasyon ve iyileşme süreci destekleniyor.  Ayrıca sakinlerin kişisel bakımları için kuaför hizmeti de veriliyor.

Aklınız yakınınızda kalmayacak!

Ünitenin tüm misafirleri kamera sistemi aracılığıyla 24 saat titizlikle gözlem altında tutuluyor. Kurum hekiminden kat hemşirelerine kadar tüm ekip, ani sağlık değişimleri olsun olmasın, en küçük istemlere dahi anında yanıtlama ve müdahale etme bilinciyle görev yapıyor. Özenle düşünülmüş, titizlikle planlanmış, tıp biliminin ışığında profesyonelce hazırlanmış olan Ünite, size ya da yakınınıza sağlıklı, şefkatli ve sevgi dolu yeni bir yaşam tarzı sunuyor.