"İkinci Baharınız" URLA YAŞAM'da sizi bekliyor!..

Urla Yaşam Huzurevi ve Bakım Merkezi dönemsel ya da sürekli özel bakım hizmetiyle de yanınızda...
 

 Urla Yaşam'da Sizi Bekleyen Hayat

 
 • İzmir’in incisi Urla’da çam ağaçları içinde yer alan Urla Yaşam, 55 yaş üstü kişilere yepyeni bir hayatın kapılarını aralıyor...
 • Urla Yaşam’da dinlenme salonu, hobi odası, TV odası, kütüphane, restoran ve kafe gibi bütün sakinlerin kullanımına açık yaşam alanları bulunuyor.
 • Birinci basamak sağlık hizmeti verilen Urla Yaşam’da 7 gün 24 saat hekim ve sağlık ekibi görev yapıyor.
 • Sakinlerin sağlıkları dikkate alınarak diyetisyen kontrolünde oluşturulan menüler, Urla Yaşam’ın mutfağında hazırlanıyor ve nezih bir ortamda sunuluyor.
 • Tertemiz havası nedeniyle “Ege’nin akciğeri” olarak bilinen Urla’da kapılarını açan Urla Yaşam'da sosyal hizmet uzmanlarının kontrolünde düzenlenen eğlendirici aktiviteler, küçük oyunlar ve hobi etkinlikleriyle canlı bir sosyal ortam yaratılıyor.
 

 Özel Bakım Ünitesi

 

  _MG_2695_rsz.jpg

  Artık bakıma ihtiyacı olan yakınlarınızı emanet edebileceğiniz güvenli bir adres var

  En son teknolojik altyapıyla donatılmış Urla Yaşam Özel Bakım Ünitesi’nde, sevgi ve şefkate dayalı hizmet anlayışıyla, misafirlerimizin ister belirli bir süre boyunca ister dönemsel ister sürekli olarak bakımını yapıyoruz. Artık tatile, iş seyahatine çıkarken gözünüz arkada, aklınız evinizde kalmayacak!
   
  Urla Yaşam Özel Bakım Ünitesi, ülkemizin önemli toplumsal sorunlarından biri haline gelen kendi başına yaşamını idame ettiremeyen, ileri yaştaki kişilerin bakımına çözüm sunuyor. Ünite; alanında uzman hekim, hemşire, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve deneyimli yaşlı bakım elemanlarıyla 55 yaş üstü Alzheimer, Demans, Parkinson, Paralizi, Pleji gibi hastalıklara sahip; Dekübitis tanılı, kolostomili, ağız yoluyla gıda alamayan PEG'li ve nazogastrik sondalı veya ameliyat sonrası bakıma ihtiyaç duyan kişilerin bakımlarını yapıyor.
   
  Altyapısı en son teknolojiye göre oluşturulan Özel Bakım Ünitesi, alanında örnek bir yapı oluşturuyor. Toplam 52 kişiye bakım hizmeti verebilen Ünite, 37 standart, 8 süit odadan oluşuyor. Tüm odalar gerektiği zaman bir yoğun bakım ünitesi işlevi üstlenebiliyor. Tüm odalarda yara yapmayan, özel üretilmiş ortopedik yataklar mevcut. Uzman fizyoterapist kontrolünde yatak içi fizik tedavi egzersizleri de misafirlere sunulan hizmetler kapsamında yer alıyor.
   
  Misafirlerimiz, 7 gün 24 saat uzmanların gözetiminde
   
  Ünitede kalan misafirlerin odaları, sağlık personeli tarafından 24 saat kamera sistemiyle izleniyor. Aynı şekilde misafirlerin yakınları da kendilerine tahsis edilen özel şifreyle dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar diledikleri zaman yakınlarının durumunu internet üzerinden takip edebiliyor.
   

  Detayını görmek için tıklayınız.

   

   Bizden Haberler

   
  • Darüşşafaka Cemiyeti, İzmir Urla'da 55 yaş üzeri yaşlıların modern ve güvenli bir ortamda yaşayabilecekleri yeni bir tesisi törenle hizmete açtı. Darüşşafaka’nın rezidanslar projesiyle ileri yaş bakımında yakaladığı başarıyı daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen Urla Yaşam, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım’ın ev sahipliğinde düzenlenen törenle hizmete girdi.
   01.01.0001
  • Bir Darüşşafaka kuruluşu olarak 13 Haziran 2012'de açılan, 55 yaş üstü dinç veya bakıma ihtiyaç duyan bireylere İzmir'in Urla ilçesinde, sürekli ya da dönemsel olarak, sağlıklı, güvenli, çağdaş ve konforlu bir yaşam sunan Urla Yaşam, İzmir'de yayımlanan Yeni Asır Gazetesi'nde yer buldu. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım'ın Urla Yaşam hakkında bilgiler verdiği röportajından yola çıkılarak hazırlanan haber, 27 Temmuz Pazar günü "Yaşlılar emin ellerde yeşil bir cennette" başlığıyla gazetenin okurlarıyla buluştu.
   01.01.0001
  • 19.08.2012 tarihli Posta Gazetesi'nde yayımlanan "Türkiye'de Huzurevi Devrimi! Yaşlılar artık Avrupa ve Amerika'da emsalleri olan türden rezidanslarda kalıyor" başlıklı haberde, Urla Yaşam hakkında geniş bilgi veriliyor... Habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.
   01.01.0001
  1 - 2